Il Carnevale di Venezia

wenecja

Każdy powinien odwiedzić Wenecję chociaż raz.

Zakładając maskę, tracisz tożsamość. Chowasz się. Stajesz się anonimowy. Bogacz a może biedny, urzędnik a może artysta, bizneswoman
a może pani domu, panna czy mężatka, kawaler a może mąż. Nikt nie wie, kto chowa się pod maską. Na balu karnawałowym wszystko jest zawoalowane, niejasne, owiane tajemnicą. Możesz być każdym. Możesz być nikim. Możesz być kim tylko chcesz. Bo wszystko to gra…

Rozpoczyna się Il Carnevale di Venezia – wielki bal karnawałowy. „Lot Anioła” obwieszcza, że czas zasłonić twarz maską i wtopić się w barwny wenecki korowód. Oto magiczny czas w mieście położonym wśród kanałów. Do późnych godzin nocnych roztańczony tłum przebierańców wypełnia ulice śmiechem, tańcem i muzyką. Niektórzy ubrani w maski. Inni w bogatych barokowych strojach. Jedni tradycyjnie, inni surrealistycznie. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Rok rocznie karnawałowe szaleństwo rozpoczyna się od pochodu spod Arsenału, wzdłuż Zatoki Świętego Marka aż do najbardziej spektakularnego weneckiego placu – Placu Św. Marka. Tu przy dzwonnicy następują przemówienia oficjeli, które rozpoczynają zabawę. To wyjątkowy czas. Jesteś w największej i najpiękniejszej sali balowej Europy. Bale. Pokazy teatralne. Pokazy masek. Na parkiecie feeria barw, głosów, śmiechu, Wokół liczne kawiarenki i przepiękne arcydzieła architektury.

O północy z wtorku na Środę Popielcową dźwięk dzwonów z dzwonnicy Bazyliki Św. Marka ogłasza koniec karnawału. Możesz zdjąć maskę. Zaczyna się Wielki Post. Zobaczymy się za rok.