Ferie zimowe

ferie-zimowe

Okres od połowy stycznia do połowy lutego kojarzy się nam wszystkim z feriami zimowymi dla najmłodszych. Często dorośli tak planują część swojego urlopu, by móc wraz z dziećmi korzystać z uroków białego puchu. Jak powszechnie wiadomo, w okresie ferii niektóre miejscowości niezmiennie przeżywają prawdziwe oblężenie. Dlatego radzę zostawić samochód w domu i w trasę wybrać się pociągiem.

Podróż samochodem w odległe górskie rejony zawsze niesie ze sobą niebezpieczeństwo wypadku. Warunki pogodowe w okresie zimowym nie są sprzyjające i o nieszczęśliwe zdarzenie nie jest wcale trudno. Propozycja, aby porzucić samochód na rzecz kolei z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci jest niezwykle istotna, bowiem bezpieczeństwo najmłodszych powinno być dla rodziców zawsze sprawą priorytetową.

Podróż pociągiem jest bezpieczna w każdych warunkach. Dziś bez problemu można dojechać do większości kurortów i miejsc wypoczynku. Powszechnie wybierane miejscowości jak Zakopane czy Wisła są zazwyczaj oblegane, może więc warto pomyśleć o rejonie rzadziej odwiedzanym przez tłumy turystów spragnionych uroków zimowego szaleństwa. Przeglądając oferty, natrafiłem na propozycję Kolei Śląskich, aby właśnie na ferie udać się w rejon Morawsko-Śląski. Wystarczy kupić bilet dobowy lub też Silesia Weekend Kolei Śląskich i udać się do Czeskiego Bohumina. Stamtąd na wyciągniecie ręki mamy ponad 40 czeskich miejscowości i miast. Już za niespełna 40 zł pociągiem z Katowic i z Częstochowy możemy dotrzeć do naszych południowych sąsiadów i rozkoszować się śniegiem i swobodną, miłą atmosferą. Warto również dodać, że w Czechach nadal obowiązującą walutą są czeskie korony, które są atrakcyjne cenowo w przeliczeniu na polskie złotówki. Czegóż chcieć więcej?

Wystarczy otworzyć rozkład jazdy, znaleźć najdogodniejsze połączenie, popatrzeć na mapę… i zaplanować podróż. Jeśli chcielibyśmy zrobić sobie wycieczkę objazdową po rejonie Morawsko-Śląskim, będzie to łatwe nie tylko z dobowym biletem Kolei Śląskich. Można również skorzystać z oferty czeskiego przewoźnika. Warto poszukać tanich połączeń. Koleje Czeskie przygotowały mnóstwo atrakcyjnych promocji cenowych.